VERİ KURTARMA

Veri kurtarma 

HDD, usb stick, hafıza kartları vb. depolama birimlerindeki verilerinizi size geri kazandırabilmekteyiz.

Veriler Nasıl Hasar Görür?

Veriler mantıksal ya da fiziksel olarak ulaşılamaz hale gelebilir. Diskinizin darbe görüp okuyucu kafanın metal plakalara zarar vermesi, DVD’nizin çizilip belli bölgelerin okunamaması gibi durumlar tamamen fiziksel hasarlardır. Mantıksal hasarlar ise, dosya yapısındaki bozukluklar, yanlışlıkla silinen dosyalar ya da yazılım hataları gibi durumda karşımıza çıkan ve hemen yukarıda açıkladığımız veri dizilimine hasar veren durumlar olarak açıklanabilir.

Verilerin Silinmesi

Bilgisayar dilinde verilerin silinmesi diye birşey yoktur. Diskiniz üzerinde milyonlarca “1” ve “0” yuvası bulunur ve bunlar ilk Format’ın artından tamamen doludur. Verilerin yazılıması ve ya silinmesi bu yuvaların anlamı olarak doldurulması ya da kasıtlı olarak değiştirilmesidir.

Veri Kurtarma Her marka/model sabit diskten, işletim sistemi, dosya formatı, veri türü, disk boyutu ne olursa olsun veri kurtarılması temel işimizdir.

* Bilgi içeren diski biçimlendirme (formatlama)
* Disk üzerinde yoğun okunamayan bölümler (bad sector) oluşması
* Bilgi olan disk bölümünü (Partition) silme
* Şifrelenmiş disklerde ulaşılamayan dosyalar
* Virüs neticesinde çalışmayan diskler
* Elektronik arıza sonucu arızalanmış diskler
* Fiziki nedenler, düşürme, darbe, sıvı teması
* Disk üzerinde bölüm ve MBRkayıtlarının bozulması
* Nedeni bilinemeyen arızalar

Neden Veri Kurtarma?

Hard diskler, fabrikada üretildiği andan itibaren, üzerlerinde bad sektörler oluşturmaya başlar. Bu bozuk sektör bilgileri, diskin özel bir bölümünde önce üretim sonunda bir tabloya, sonra da disk kullanıldıkça başka bir tabloya yazılır. Buna bad sektör tabloları denir.Bu tablolara ulaşmanızı sağlayan yazılımların büyük bölümü de diskin kontrol kartındadır.

Eğer siz arızalı diski özel yazılım ve donanım ile kopyalamazsanız (sadece kartının değiştirmek gibi yöntemlerle) bu alana dolayısıyla bu listelere ulaşamazsınız, dosya yapısını görebilseniz dahi, kurtardığınızı sandığınız bilgiler bozuk olur.

Sertifikalı, profesyonel veri kurtarma labaratuvarı ile bize gönderdiğiniz disklerinizi güvenli bir ortamda analiz ve raporlama sunarak, bilgilerinizi en güncel ve sağlıklı şekilde verilerinizi size ulaştırmak görevimizdir.

Hassas, özel ve gizli bilgileriniz için gizlilik anlaşması imzalıyoruz.

Bilgileriniz size teslim edilir ve yedekler geri döndürülemeyecek şekilde Blancco programı ile garantili olarak imha edilir.

Veri kurtarma formu için tıklayın

Gizlilik anlaşması için tıklayın