WEB GATEWAY

İleri Düzey Web Koruması Basitleştirildi

En üstün Web güvenliği, kontrol ve sezgiye ulaşın. Web koruması etkili, bütçeye uygundur ve kullanıcıları yavaşlatmadan ışık hızında performans elde edersiniz.

İleri Düzey Koruma

Fidye yazılımlarına ve hedefli tehditlere karşı en ileri düzey korumayı edinin

Sophos Sandstorm

Yeni Sophos Sandstorm klasik güvenlik anlayışına fidye yazılımlarına ve hedefli tehditlere karşı koruma, görünürlük, ve analiz imkanı ekler. Sandstorm, Sophos Web Appliance bulut altyapılı, yeni nesil sandbox teknolojisi ile tehditleri çabuk ve doğru şekilde tespit eder, engeller ve karşı koyar.

SophosLabs Tehdit İstihbaratı

Tüm dünyada 7/24/365 çalışan ekibimizle en son tehditlerin bir adım önünde durarak muazzam bir web zararlı yazılımı koruması sağlarız.

İleri Düzey Web Zararlı Yazılım Koruması

HTTP ve HTTPS için javascript emülasyonu, davranışsal analiz, içeriğe duyarlı teftiş ve dinamik URL analizi kullanımını size sadece Sophos sunar.

Gerçek Zamanlı Web Koruması

SophosLabs sürekli istihbarat ile gateway ürününüzü günceller ve en son zararlı yazılım, oltalama ve dağıtım sitelerinin yanında anonimleştiren proxy’ler ve diğer riskli web sitelerini takip eder. Bu özelliği ile Live Protection ağımızda gerçek zamanlı güncelleme sağlar.

Kolayca Sahip Olun

Web korumasını kurulumdan günlük yönetim hatta desteğe kadar basit hale getirdik.

Kolay Kurulum

Sophos Web Appliance ile kolay AD senkronizasyonunu sayesinde basitçe kurulum yapın ve sisteminizi hızlı bir şekilde ayağa kaldırın.

Kolay Yönetim

Günlük iş akışı rutinlerini sadece sezgisel hale getirmedik, aynı zamanda her şeyi streamline hale getirerek optimize ettik.

Uzaktan Gözlenebilir

Cihazınız sadece Sophos’a özgü olan 7/24/365 boyunca kontrole tabidir. Eğer Sophos Web Appliance’ınız ile bir sorun olursa muhtemelen sizden daha önce haberdar oluruz ve aramanıza ihtiyaç kalmadan sorununuzu çözmüş oluruz.

Her Yerde Koruma

Her kullanıcı için her yerde ve her cihazda koruma
Sophos Web Appliance’ımız Sophos korumalı Windows endpoint cihazlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışarak saha dışında çalışan kullanıcılar için de eksiksiz koruma sağlar. Son kullanıcılar yerel ağınızı terkettiği zaman Sophos Endpoint kontrolü ele alır ve nereye giderlerse gitsinler koruma sağlar. İnternete erişim kural değişiklikleri ve web tarayıcı aktiviteleri otomatik olarak senkronize edilir. Ürünlerimiz birlikte çalıştığında eksiksiz bir koruma sunar.

Işık Hızında Performans

Şeffaf koruma kullanıcılarınızı yavaşlatmaz.
Sophos Web Appliance
Sophos Web Appliance en üstün performansı size sunsun diye çok yol katettik. Bu şekilde kullanıcılarınız ve kritik web uygulamalarınızda oluşabilecek gecikmeyi ortadan kaldırdık.

Anında Görünürlük

Zengin raporlama ve akıllı paneller ile ağınızdaki aktivite üzerinde anında görünürlük elde edin
Sophos Web Appliance veri tabanı sunucuları ve sistem yöneticilerine yönelik büyük yatırımlara ihtiyaç duymadan büyük veri raporlaması sağlar. Zengin raporlama, derin adli analiz yetenekleri ile birlikte akıllı paneller ve alam seçenekleri ağınızdaki aktivite hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

İnceleyin:

 • Veri trafiği ve performansı
 • Güvenlik olaylar, kural ihlalleri ve yüksek riskli kullanıcıları
 • Üretkenliği ve güvenilirliği
 • Kullanıcıların uygulama kullanımını

Faydalanın:

 • Kişiselleştirilebilir rapor değişkenlerinden
 • Otomatik zamanlı raporlardan
 • CSV ve PDF olarak aktarılabilen raporlardan

Kapsamlı Kontrol

Kullanıcılarınızın verimliliğini arttırmanız ve çevrimiçi uyumluluğunuz için ihtiyacınız olan tüm güvenlik ilkesi kontrolü burada.

Uyumluluk gereksinimleri, verimlilik yönetimi, bant genişliği optimizasyonu ile kullanıcılarınızı ve işletmenizi çevrimiçiyken güvenli halde tutabilmek için kolayca yönetebileceğiniz güvenlik ilkeleri için tüm araçlar elinizin altında.

İster uygunsuz içeriği engellemek isteyin, ister zaman ya da bant genişliği kotaları gibi ileri düzey kuralları düzenlemek isteyin, hep yanınızdayız. Hızlı ve kolay yapılandırılabilen güvenlik ilkeleri düzinelerce öntanımlı kategoriler içinden seçilebilir. Güvenlik ilkelerinizi değişen koşullara göre kolayca kişiselleştirebilirsiniz.

Facebook, YouTube ve daha fazla web uygulaması gibi yeni sosyal web uygulamaları üzerinde daha kapsamlı bir kontrol isterseniz, yine yanındayız.

Aynı zamanda kullanıcıların güvenlik ilkelerinizi kolayca by-pass edememesini anonim proxy’ler ve mobil cihazlarda bulunan endpoint ajanlarına yönelik tamper koruması ile sağlıyoruz.

Cloud Web Gateway


Basit Web Güvenliği ve Kontrolü

Her kullanıcıyı, her cihazı, her yerde korur.

Denemek, Kurmak ve Yönetmek Çok Kolay

5 dakikada tüm özellikleri içeren deneme sürümünü kullanın

Sophos Web Gateway ile hayatınızı kolaylaştırıyoruz. 60 saniyede deneme sürümü için kayıt olun ve Web trafiğinizi dakikalar içinde güvenli hale getirin.

Tek, Entegre Yönetim Konsolu

Sophos Web Gateway, basit ve etkin bir şekilde yönetilen Sophos Central için ana bileşenlerden birisidir. Sophos Central endpoint ve mobil cihazlarınızı, sunucu ve web güvenliğinizi tek bir yerden entegre bir şekilde yönetebilmenize olanak sağlar.

Anında Görünürlük

Sophos Web Gateway lokal sunucularınızda veya yönetim biriminizde kurulum yapmanıza gerek kalmadan bulut platformu üzerindeki kaynaklardan yararlanarak global düzeyde kontrol sağlar. Rakipsiz sezgisel teknoloji ile ağ analizi yapın, şüpheli uygulamaları ve tehditleri basit düzenlemelerle hassas verilerinizden uzak tutun.
Basit AD senkronizasyonu ile kullanıcı seviyesinde hızlıca detaylı ve kapsamlı raporlar yaratın ya da esnek yapısı ile kanun ve düzenlemelere uygun bir şekilde anonim web kullanım raporları oluşturun.

İnceleyin:

 • Veri trafiği ve performansı
 • Güvenlik olaylar, kural ihlalleri ve yüksek riskli kullanıcıları
 • Üretkenliği ve güvenilirliği
 • Arama içerik ve koşullarını

Faydalanın:

 • Kullanıcı başına raporlama
 • Kişiselleştirilebilir rapor değişkenlerinden
 • Otomatik zamanlı raporlardan
 • CSV ve PDF olarak aktarılabilen raporlardan
 • Anonim raporlardan

İleri Düzey Güvenlik ve Kontrol

Basit, esnek ve içgüdüsel

Sophos Web Gateway’in, ihtiyacınız olduğunda kapsamlı ve detaylı Web kural yapılandırmasıyla ileri düzey özelliklerle yapılandırması çok kolaydır.

Tüm Veri Trafiğini, Kullanıcıları ve Cihazları Korur

Web saldırıların bir numaralı kaynağıdır ve en son oltalama saldırılardan, tehdit içeren, indirilen dosyalardan ve reklam saldırılarından kendinizi korumanız gerekmektedir.
Kullanıcıların internete erişim yaptığı yöntemler değişmiştir. Bulut hizmetleri altyapısından yararlanan ve ağınızda ya da mobil cihazlarda bulunan Box ve Salesforce gibi hizmetlerle çok sayıda cihaz üzerinden de kullanıcılar internete çıkış yapabilir.
Sophos Web Gateway işletmenizin internete çıkış yollarına göre tasarlanmıştır. Günümüzün karmaşık tehditlerine karşı tarama yapıp mücadele eder. Bu sayede güvenilir, sürekli bir şekilde güvenlik ilkelerinizi uygular, PC, Mac, Chromebook ve Apple iOS cihazlarınızın internet kullanımını güvenli hale getirirsiniz.

Entegre SSL Sertifika Yönetimi ve Tamper Koruması

Internet trafiğinin çoğunun şifreli olmasından ötürü SSL üzerinden daha fazla tehdit yayılabilmektedir. Bu yüzden HTTPS taraması çok önemlidir. Sophos Web Gateway önceden yüklü tüm sertifikalarıyla yüksek etkinlikteki HTTPS taramasını kolay ve hızlıca elde edersiniz. Dahası, karmaşık tamper korumasıyla etki alanınızdan çıkan kullanıcılar içinde korumanızı devam ettirebilirsiniz.

Kanıtlanmış Koruma

SophosLabs Tehdit İstihbaratı
SophosLabs her gün laboratuarda milyonlarca URL, e-posta, dosya ve diğer veri noktalarından gelen veriyi toplayan, ilişkilendiren ve analiz eden son teknoloji ürünü veri mantıksal analizi sistemidir. SophosLabs sürekli istihbarat ile gateway ürününüzü günceller ve en son zararlı yazılım, oltalama ve dağıtım sitelerinin yanında anonimleştiren proxy’ler ve diğer riskli web sitelerini takip eder. Bu özelliği ile Live Protection ağımızda gerçek zamanlı güncelleme sağlar.

Işık Hızından Performans

Kullanıcılarınıza dahi hız katabilen, güvenilir, son derece ölçeklenebilir güvenlik

Üstün Son Kullanıcı Tecrübesi

Sophos Web Gateway gerçekten sizin ve kullanıcılarınızı internette gezinme tecrübenizi ve web taramanızı hızlandırabilir. FastLane teknolojisi en uygun Sophos Web Gateway üzerine yönlendirir. Veri trafiği üzerinde azalan yük azami güvenlik ile en düşük gecikme seviyesini yaşarsınız. Sophos’u kurduktan sonra kullanıcılarınızı üretkenliğinin arttığını ve sürekli teknik destek biriminizi yavaş internet bağlantısı sebebiyle arayan mutsuz son kullanıcıların azaldığını görürsünüz.

Güvenilir, Global Yönetimli Bulut Altyapısı

Sophos Web Gateway kurumsal düzeyde global ağ üzerinde en yüksek güvenilirlikle sizi koruma altına alır. Tüm veri merkezlerimiz SOC 2 uyumludur ve müşterimizin ihtiyaçlarını bu altyapı ile sürekli olarak geliştirir ve genişletiriz.