SONICWALL

 

 

 

SonicWall, 25 yıldan uzun bir süredir siber suçları engelliyor ve dünya çapındaki her ölçekte işletmeyi savunuyor. Capture Labs Threat Network’ün araştırmaları ile desteklenen ödüllü gerçek zamanlı ihlal tespit ve önlem çözümlerimiz, dünyanın dört bir yanındaki 18.000’den fazla sadık kanal ortağımızın da kaynak ve uzmanlıklarıyla birleşerek 1.000.000’dan fazla işletme ve telefon ağına ulaşıyor ve bu firmaların emaillerinin, uygulamalarının ve verilerinin güvenliğini sağlıyor. Ürün, inovasyon ve partner kombinasyonu 150’den fazla ülkede, 500.000’den fazla işletmenin özgül ihtiyaçlarına göre gerçek zamanlı siber savunma çözümleri sunuyor. Ve sonuç olarak SonicWall kullanıcıları daha az korkuyla daha fazla iş yapıyor!

SonicWall yeni nesil güvenlik duvarları, yüksek performans ve düşük gecikme süresini korurken, ağınıza giren ve çıkan her paketin her byte’ının denetlenmesini sağlar. SonicWall, Capture Threat Network’ü kullanarak, bugün ve yarın için üstün koruma sağlar.

 

Üst Seviye (SuperMassive Serisi)
SuperMassive Serisi

Son teknoloji tehdit kontrol teknolojisi ve donanım işleme gücü ile tasarlanan SonicWall SuperMassive yüksek performanslı güvenlik duvarları günümüzün en büyük, en karmaşık ve zorlu güvenlik kullanım durumlarını desteklemektedir. Sandboxing, SSL denetimi, saldırı önleme, anti-malware, uygulama tanımlama ve içerik filtreleme gibi kapsamlı güvenlik hizmetleri ile SuperMassive; büyük, dağıtılmış işletmelerin ve veri merkezlerinin güvenliğini sağlamak için ideal yeni nesil son teknoloji güvenlik duvarıdır.

 
YÜKSEK PERFORMANSLI AĞ GÜVENLİĞİ
–    Gelişmiş tehditlere ve istismarlara karşı gerçek zamanlı olarak korunun
–    Şifrelenmiş trafikte saklanan evrim öncesi saldırıları engelleyin
–    Uygulama trafiğini izleyin ve kontrol edin
–    Güvenlik yönetimini, analitikleri ve raporlamayı merkezileştirin
–    Komuta ve kontrol iletişimlerinin ve verilerin dışa sızmasını engelleyin

  VERİ MERKEZİ MODERNİZASYONU İÇİN GÜVENLİĞİNİZİN ÖLÇEKLENDİRİLMESİ
Veri merkezi modernizasyonu için güvenliğinizi ölçeklendirin. Büyüyen dijital ticareti etkinleştirmek için, BT organizasyonlarının değer, yanıt verme ve güvenlik kurmasına ve sunmasına ilişkin beklentiler her zamankinden yüksek bir seviyeye ulaştı. Yenilikçi hizmetler, veri ve kapasite gereksinimleri arttıkça, BT liderleri veri merkezi modernizasyonu yoluyla yeni operasyonel zorlukları çözmeye çalışıyor. SonicWall, karmaşık ve zorlu veri merkezi işlemlerini düşük maliyetle çözmek ve ağ güvenliğini ölçeklendirmek için ağ tabanlı bir model sunar.
AĞ GÜVENLİĞİ BÖLÜMLERİ İLE GELİŞMİŞ TEHDİTLERİN DURDURULMASI
Modern tehditler başarılı olmak için ağınızın tüm alanlarından yararlanır. Gelişmiş saldırıları durdurmakve ağların tehdit yayılımını engellemek, hafifletmek için güvenlik bölümlerine bölünmesi gerekir. Bununla birlikte, mantıksal kesimleri tanımlamak yalnızca çözümün bir parçasıdır. Etkili bölümlendirme, her segmentin bütünlüğünü kapsamlı bir şekilde uygulamak ve yönetilebilir ve uygun maliyetle yapmak için entegre ve dinamik bir ağ güvenliği yaklaşımı gerektirir.
Orta Seviye (NSA Serisi)
Network Security Appliance (NSA) Orta Ölçek Firewall Serisi

Endüstrinin onayladığı güvenlik etkinliği ve performansı ile ağınızı çekirdekten çevreye koruyun. SonicWall Ağ Güvenlik Cihazı (NSA) Orta Ölçekli Güvenlik Duvarı Serisi, orta ölçek yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) platformunda otomatik gelişmiş tehdit önleme teknolojilerini birleştirir. 10-GbE arayüzlerini içeren çok çekirdekli bir donanım mimarisi üzerine kurulmuş olan NSA Serisi, orta ölçekli ağların, şubelerin ve dağıtılmış işletmelerin performans taleplerini karşılamak üzere ölçeklenir. Uygulama zekası ve kontrolü, gerçek zamanlı görselleştirme ve WLAN yönetimi gibi özellikler, tüm ağdaki uygulama ve kullanıcı trafiğini tanımlama, izleme ve kontrol etme kontrollerini sağlar.

ALTYAPINIZIN GELECEKTE OLABİLECEK DEĞİŞİKLİKLERDEN ETKİLENMEMESİNİ SAĞLAYIN

Yeni NSA 2650, yüksek port yoğunluğu, gelişmiş ve düşük maliyetli bir güvenlik duvarı ile hem kablolu hem de kablosuz ağlardaki çok sayıda eşzamanlı bağlantı desteği ile altyapınızı geleceğe uyarladı. Sekiz adet 2.5 GbE arayüzü bulunan NSA 2650, 802.11ac Wave 2 WiFi standardını kablolu ve kablosuz veri akışını eşleştirerek kucaklayan ilk güvenlik duvarlarından biridir. NSA 2650, bağlı cihazların sayısının ve şifreli bağlantı sayısının sürekli artmasını sağlamak için, çok sayıda paket denetimi, derin paket denetimi ve SSL bağlantılarının derin paket incelemesini sağlar.

TEHDİT ALGILAMANIN ÖTESİNE GİDİN
Sadece tehditleri tespit etmek yeterli değildir ayrıca güvenlik duvarınızın onları önlemesi gerekir. SonicWall NSA Serisi güvenlik duvarlarının tam olarak yaptığı şey budur. Patentli Yeniden Birleştirme Özgür Derin Paket Denetim teknolojisi, trafiğini bilinen ve bilinmeyen tehditler için tarar ve ağınıza girmeden kaldırır. NSA Serisi, dosya boyutundan bağımsız olarak tüm portlardaki ve protokollerdeki her paketin her baytını inceler. SonicWall’ın ödüllü Capture Gelişmiş Tehdit Koruma Hizmeti, güvenlik ve ek güvenlik için ağ geçidindeki bilinmeyen ve sıfır gün saldırılarını engelleyen bulut tabanlı, çok motorlu sanal alan oluşturmayı sağlar.
İNOVASYONU SAHİPLENİN
–    Patentli Yeniden Birleştirmesiz Derin Paket Denetimi (RFDPI) teknolojisi
–    Çok motorlu sandboxing, anti-malware, saldırı önleme, web filtreleme ve benzeri özelliklere sahip, kutu tabanlı ve bulut tabanlı tehdit önleme
–    Sezgisel kullanıcı arayüzü ile zengin özelliklere sahip SonicOS işletim sistemi
–    10-Gigabit Ethernet portları
–    Gerçek zamanlı TLS / SSL ve SSH şifre çözme ve inceleme
–    Uygulama görselleştirme ve kontrolü
–    Dahili kablosuz kumanda
YÜKSEK HIZDA PERFORMANS BEKLEYİN
SonicWall NSA Serisi, çok çekirdekli paralel işleme mimarisi ve birden fazla Gigabit Ethernet portu ile hem yüksek hızlı durum denetimi hem de derin paket denetim güvenlik duvarı performansı sunar. NSA Serisi, eşzamanlı ağ akışları için tek geçişli, akış temelli, derin paket denetim teknolojisi kullanır. Yerleşik kablosuz denetleyici, SonicWall SonicWave 802.11ac Dalga 2 kablosuz erişim noktalarını ekleyerek yüksek hızlı kablosuz ağ güvenliği kurmanızı sağlar.
Giriş Seviyesi (TZ Serisi)
TZ Giriş Seviyesi Firewall Serisi

SonicWall TZ Serisi ile giriş seviyesi yeni nesil güvenlik duvarında kapsamlı koruma ve ışık hızında performans elde edin. Uzak ofisler ve şubeler de dahil olmak üzere küçük şebekeler için tasarlanan TZ Serisi, özgül ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere ayarlanabilen beş farklı model sunar. Gelişmiş birleşik tehdit yönetimi (UTM) güvenliği, ağ ve yönetim özellikleri ile isteğe bağlı 802.11ac Wi-Fi, ağınızın ve verilerinizin kablolu ve kablosuz bağlantılar üzerinden en son tehditlere karşı korunmasını sağlar.

GÜVENLE İLERLEYİN
–    Patentli Yeniden Birleştirmesiz Derin Paket Denetimi (RFDPI) teknolojisi
–    Konsolide tehdit önleme: Bulut tabanlı çok motorlu sandboxing, anti-malware, saldırı önleme, web filtreleme ve daha fazlası
–    Sezgisel kullanıcı arayüzü ile zengin özelliklere sahip SonicOS işletim sistemi
–    Gigabit Ethernet portları
–    SSL, TLS ve SSH şifre çözme ve inceleme
–    Yerel SSL VPN güvenli uzaktan erişim
–    Entegre 802.11ac kablosuz (isteğe bağlı)
GELİŞMİŞ TEHDİT KORUMASI
Tehdit algılama tek başına yeterli değildir. Bu nedenle, her SonicWall güvenlik duvarı, en yeni tehditlere karşı trafiği taramak ve tehditleri önlemek için patentli Yeniden Birleştirmesiz Özgür Derin Paket Denetim teknolojisini kullanır. TZ Serisi, tüm bağlantı noktalarında ve protokollerde her paketin her baytını hiçbir dosya boyutu sınırlaması olmadan inceler. SonicWall Capture Gelişmiş Tehdit Koruması hizmeti, ödüllü bulut tabanlı çoklu motor sandbox’ı, ağ geçidindeki bilinmeyen ve sıfır gün saldırılarını engelleyerek ek bir güvenlik katmanı sağlar.
YÜKSEK HIZDA PERFORMANSIN AVANTAJINDAN YARARLANIN
Gigabit Ethernet bağlantı noktalarına sahip, çok çekirdekli bir paralel işlemci donanım mimarisi üzerine kurulmuş olan SonicWall TZ güvenlik duvarları, yüksek hızlı derin paket denetimi performansı sunar. TZ Serisi, eşzamanlı ağ akışlarının derin paket denetimi için gecikmesiz performans sunarken tek geçişli, akış temelli denetim teknolojisi kullanır. İsteğe bağlı 802.11ac kablosuz, Wi-Fi özellikli cihazlara güvenli yüksek hızlı ağ iletişimi sağlar.
GÜVENLİ, KULLANIMI KOLAY MOBİL BAĞLANTISINI ETKİNLEŞTİRİN
Uzak ve mobil kullanıcılara, TZ güvenlik duvarınızın arkasında izin verilen ağ kaynaklarına yerel VPN erişimi sağlayın. TZ güvenlik duvarları, Apple® iOS, Google® Android, Windows® 8.1, Mac OS® X, Kindle Fire ve Linux cihazları için güvenli SSL VPN bağlantılarını destekler. Bu, kullanıcıların herhangi bir yerden üretken olmaları gereken dosyalara, uygulamalara ve kaynaklara kolayca erişmelerini sağlar. SSL VPN bağlantısı taranır ve maksimum güvenlik sağlamak için gizli tehditler kaldırılır.
SonicWall SOHO Serisi

SonicWall SOHO Serisi, kablolu ve kablosusuz küçük ofis ortamları için düşük maliyetle büyük şirketler ayarında koruma sunar.

WAN Acceleration Appliance (WXA) Serisi

Veri ve dosya paylaşım uygulamalarından gelen performans darboğazlarını ortadan kaldırın ve WAN optimizasyonu ile kullanıcılara LAN benzeri uygulama performansı gösterin. SonicWall WAN Acceleration Appliance (WXA) WAN çözümleri, yalnızca yeni veya değiştirilmiş verileri ileterek, sahip olduğunuz bant genişliğini optimize eder. Uygulama trafiğini en aza indirmek ve öncelik vermek için WXA donanım, yazılım veya sanal cihazı bir SonicWall güvenlik duvarı ile bütünleştirin.

ÜRETKENLİĞİ ARTIRIN
–    Daha fazla bant genişliği eklemek için ödeme yapmadan, uygulamalarınızın uzaktaki ofislerden ve şubelerden daha hızlı çalışmasını sağlayarak verimliliği artırın.
–    WAN üzerinden LAN gibi uygulama performansı
–    Müdahaleler ve zararlı yazılımlar için kapsamlı tarama
–    Basitleştirilmiş dağıtım, yönlendirme ve entegrasyon
–    Veri çoğaltma, bayt önbellekleme ve dosya önbellekleme
–    Protokol optimizasyonu, gecikmeyi ve sıkıntıyı azaltır
–    Kümelenme yoluyla ölçeklenebilirlik
–    HTTP (web) önbellekleme tarayıcı yanıt sürelerini artırır
UYGULAMALARINIZ İÇİN HIZLI WAN PERFORMANSI ALIN
SonicWall WXA çözümleri, uygulamalarınızın uzaktan ve şubelerden daha fazla bant genişliği eklemeden daha hızlı çalışmasını sağlar. Veri çoğaltma, bayt önbellekleme ve dosya önbelleği ile yinelenen bilgileri azaltın ve en yüksek ağ performansı için gecikmeyi azaltın. İlk veri aktarımından sonra, sonraki trafiği yalnızca yeni veya değiştirilmiş veriyle sınırlandırabilirsiniz. Bu sayede performansınızı artırabilirsiniz.
WXA’NIZI YENİ NESİL FIREWALL’UNUZA SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE ENTEGRE EDİN
WXA Serisini SonicWall yeni nesil güvenlik duvarınızla sorunsuz bir şekilde bütünleştirebilirsiniz. Bu güçlü kombinasyon, güvenlik ve WAN performansını en üst düzeye çıkarmanızı sağlar. Bunun nedeni, bir sanal özel ağda (VPN) veya ayrılmış bir WAN bağlantısında trafiği hızlandırmadan önce trafiği tehditlere karşı taramasıdır. Ayrıca, WXA’nın dağıtım, yerleşim, yönlendirme, yapılandırma, yönetim ve entegrasyonunu güvenlik çözümünüzün diğer kısımlarıyla basitleştirebilirsiniz.
Kablosuz Ağ Güvenliği

Yüksek hızlı, güvenli kablosuz çözümler.

SONICWAVE SERİSİ

802.11ac Wave 2 kablosuz teknolojisinin performansını, menzilini ve güvenilirliğini SonicWall SonicWave serisi ile sunarak kablosuz kullanıcı deneyimini geliştirin. Çoklu gigabit performansına ulaşmak için 4×4 MU-MIMO ve 2.5 GbE bağlantı noktası gibi performans özelliklerinden ve ayrıca güvenlik için ayrılmış bir üçüncü radyo da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik özelliklerinden yararlanın.  SONICPOINT SERİSİ
Ağınızı hızlı, güvenli kablosuz iletişimle genişletin veya yerden bir WLAN kurun. SonicPoint 802.11ac erişim noktaları; 802.11ac istemcilerine önemli yatırım yapan kuruluşlar için SonicWall SonicPoint serisi, çift telsiz, hızlı 802.11ac performansı, 3×3 SU-MIMO ve SonicWALL Kablosuz Ağ Güvenliği çözümlerinin sunduğu tüm güvenlik avantajlarına sahiptir.
Güvenlik Yönetimi ve Raporlama

Ağ kontrolü ve bilgisi, güçtür.

GMS SERİSİ

SonicWall Global Yönetim Sistemleri, SonicWall güvenlik duvarı, e-posta güvenliği ve güvenli uzaktan erişim çözümlerini bu güçlü, sezgisel araçla hızlı bir şekilde kuruyor ve merkezi olarak yönetiyor. Yazılım, donanım veya sanal bir cihaz olarak dağıtılabilen bir çözümde, kapsamlı güvenlik duvarı güvenlik politikası ve uyumluluk raporlamasıyla birlikte, gerçek zamanlı izleme işlevinden yararlanın.

CLOUD GMS
Cloud GMS, uyugn maliyetli bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) olarak sunulan; açık, ölçeklenebilir bulut güvenlik yönetimi, izleme, raporlama ve analiz platformudur. SonicWall ağ güvenlik ekosisteminin tamamını tek bir panelden daha net, hassas ve hızlı bir şekilde yönetmek için görünürlük, çeviklik ve kapasite sunar.
ANALYZER
Ağınızın sağlık, performans ve güvenliğine ilişkin gerçek zamanlı ve geçmişe dair bilgiler edinin. Bu kullanımı kolay, web tabanlı trafik analizi ve raporlama aracı, güvenlik olayı raporları için uygulama trafiği analizini kullanırken SonicWall güvenlik duvarlarını ve güvenli uzaktan erişim cihazlarını destekler.
Firewall Güvenlik Servisleri

GELİŞMİŞ GATEWAY GÜVENLİK SUİTİ (AGSS)
Capture Advanced Threat Protection, Gateway Security, İçerik Filtreleme Hizmeti ve bilinen ve bilinmeyen tehditleri durdurmak için 24 saat hizmet vermeyi içeren SonicWall güvenlik duvarları için eksiksiz bir güvenlik hizmetleri paketidir.

KOMPLE KORUMA
Bilinen tehditleri durdurmak için gereken temel ağ güvenlik servisleri (CGSS) ile yeni nesil bir güvenlik duvarı birleştirin.
KAPSAMLI GATEWAY GÜVENLİK SUİTİ
Bilinen tehditleri durdurmak için Gateway güvenliği, içerik filtreleme hizmeti ve 24×7 destek sunan gelişmiş güvenlik teknolojileri paketi.
GATEWAY GÜVENLİK SERVİSLERİ
Gelişmiş virüs saldırılarına karşı gerçek zamanlı koruma için ağ geçidi anti-virüs, casus yazılım önleme, saldırı önleme ve uygulama zekası ile kontrolü birleştirin.
İÇERİK FİLTRELEME SERVİSLERİ
Ağa dayalı cihazlar için uygun olmayan, üretken olmayan, hatta yasadışı ve kötü amaçlı web içeriğini engeller ve yönetir.  İSTEMCİLERE DAYATILMIŞ ANTI-VIRUS & ANTI-SPYWARE
SonicWall güvenlik duvarları ve dayatılmış istemci Anti-Virüs ve Anti-Spyware yazılımı ile yenilikçi, çok katmanlı bir anti-virüs internet güvenlik stratejisi dağıtın. Dayatılmış istemci Anti-Virüs ve Anti-Spyware yazılımını yüklemek için uygun olmayan bir bitiş noktasına sahip herhangi bir kullanıcıyı bir web sayfasına yönlendirebilirsiniz.
KAPSAMLI ANTI-SPAM HİZMETİ
Ağ geçidindeki önemsiz e-postaları tek tıklamayla ile kaldırın ve yalnızca meşru e-postaların e-posta sunucunuza ulaştığından emin olun.
SSL ŞİFRELİ TRAFİĞİN DERİN PAKET İNCELEMESİ (DPI-SSL)
TLS, SSL ve SSH’lı SonicWALL Deep Packet Inspection ile ağınızı şifrelenmiş tehditlerden koruyun. Bu ek güvenlik hizmetleri, tüm SonicWall Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW) ve Birleşik Tehdit Yönetimi (UTM) güvenlik duvarlarında bulunur. DPI-SSL şifrelenmiş tehditlere karşı derin koruma ve ölçeklenebilir SSL şifre çözme ve derin paket incelemesi SSL performansını sınırlama olmaksızın sunar.


UYGULAMA YÖNETİMİ
Yöneticilerin, uygulamalar, kullanıcılar, gruplar veya aygıtlar için ayrıcalıkları ve bant genişliğini kolayca yönetmeleri için gereken araçları sağlar.
CAPTURE KAPSAMLI TEHDİT KORUMA
SonicWall Capture Advanced Threat Protection, otomatik iyileştirme ile ağ geçidinde fidye yazılımı gibi bilinmeyen sıfır günlük saldırıları keşfetmek ve durdurmak için tasarlanmış bulut tabanlı bir çoklu motor sanal alanıdır.
İÇERİK FİLTRELEME İSTEMCİSİ
Ağ dışındaki cihazlar için web içeriğini engeller ve yönetir ve içerik filtreleme hizmeti için oluşturulan politikaları uygulayabilir.
CAPTURE KAPSAMLI TEHDİT KORUMA

SonicWall Capture Kapsamlı Tehdit Koruma Hizmeti, otomatik iyileştirme ile ağ geçidinde fidye yazılımı gibi bilinmeyen, sıfır gün süren saldırıları keşfetmek ve durdurmak için tasarlanmış bulut tabanlı çok motorlu sanal bir sistemdir.


SONICWALL CAPTURE KAPSAMLI TEHDİT KORUMA
SonicWall Capture Kapsamlı Tehdit Koruma Hizmeti, yeni geliştirilen kötü amaçlı yazılımları keşfetmeye ve durdurmaya yardımcı olması için şüpheli kodu analiz eden bulut tabanlı bir ağ sanal alanıdır.
–    Sanallaştırma, hipervizör seviyesi analizi ve tam sistem öykünmesi içeren çok motorlu bulut sanal alanı
–    Yeni tehditleri teşhis etmede yüksek güvenlik etkinliği
–    Bir güvenlik kararı belirlenene kadar dosyaları engelleyerek otomatik ihlal önleme
–    Neredeyse gerçek zamanlı imza dağıtımı, takip eden saldırılara karşı kuruluşları korur
–    Sandbox ortamından sağlam raporlarla e-posta ve uygulama bildirimleri  MULTI-MOTORLU KAPSAMLI TEHDİT ANALİZİ
Capture, şüpheli kodu yürütür ve birden çok motorda aynı anda davranışını analiz eder. Bu size kaçak taktiklerine direnirken sıfır gün tehdit algılamasını en üst düzeye çıkarırken size kötü niyetli etkinlik hakkında kapsamlı bir görünürlük sağlar.


GENİŞ DOSYA TİPİ ANALİZİ
Çalıştırılabilir programlar, DLL, PDF, MS Office belgeleri, arşivler, JAR ve APK dahil olmak üzere geniş bir işletim sistemi ve dosya türleri analiz edin.
HÜKME KADAR BLOKLAYIN
Potansiyel olarak kötü amaçlı dosyaların ağa girmesini önlemek adına, analiz için buluta gönderilen dosyalar bir hüküm verilene kadar ağ geçidinde tutulabilir.


İYİLEŞTİRME İMZALARININ HIZLI DAĞITIMI
Bir dosya kötü amaçlı olarak tanımlandığında Capture’da hemen bir hash oluşturulur ve daha sonra saldırıları önlemek için güvenlik duvarlarına bir imza gönderilir.
RAPORLAMA VE ALARMLAR
Capture Advanced Threat Protection, oturum bilgileri, işletim sistemi bilgileri, işletim sistemi etkinliği ve ağ etkinliği de dahil olmak üzere, servise gönderilen dosyaların analiz sonuçlarını detaylandıran raporlarla birlikte bir bakışta kontrol panelini sunar.
Uzaktan çalışanların yaygınlaşması; uygulamalara, verilere ve kaynaklara güvenli uzaktan erişim sağlamak için artan talebi beraberinde getirdi. SonicWall VPN erişim güvenlik çözümü; akıllı telefon, tablet ve lap-top kullanan uzaktan çalışanların, kritik uygulama, veri ve kaynaklara bağlanmasını, SSL VPN ile ilke dayatarak sağlar
Güvenli Mobil Erişim (SMA) Cihazları

SonicWall SMA; kuruluşun her zaman, her yerde ve herhangi bir uygulamaya erişmesini sağlayan birleştirilmiş güvenli erişim geçididir. SMA’nın ayrıntılı erişim kontrolü politika altyapısı, içeriğe duyarlı cihaz yetkilendirmesi, uygulama seviyesi VPN’i ve tekli oturum açma ile gelişmiş kimlik doğrulaması ile kurumların buluta kolayca geçmesini ve BYOD ve mobiliteyi hibrid bir BT ortamında benimsemesini sağlar.

MOBİL İŞ GÜCÜNÜZÜ GELİŞTİRİN
–    Yüksek performanslı layer-3 SSL VPN
–    Son Nokta Kontrolü (EPC) ile cihaz bütünlüğünü doğrulama
–    Uygulama başına VPN kullanarak tam uygulama erişimi denetimi
–    SAML 2.0’ı kullanarak Tekli Oturum Açmayı (SSO) etkinleştirin
–    HTML5 tarayıcı ajanlarını kullanarak istemcilerce güvenli kaynaklara erişim
–    Bulut tabanlı çok motorlu sandbox’ta ağınıza yüklenen dosyaları inceleyin
–    Güçlü API’ler kullanarak ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde SMA’yı özelleştirin
GÜÇLÜ ERİŞİM KONTROL MOTORU
Yöneticiler, kuruluş politikalarından yararlanarak erişim izni verir veya reddeder ve oturumları karantinaya alırken iyileştirme eylemlerini ayarlar. ACE nesne tabanlı politika, şebeke, kaynak, kimlik, cihaz, uygulama, veri ve zaman öğelerini kullanır.
UÇ NOKTA KONTROLÜ
Uç nokta denetimi (EPC); yöneticinin, bağlanan aygıtın sağlık durumu temel alınarak ayrıntılı erişim denetimi kurallarını zorlamasını sağlar. EPC sorgulaması, imza dosyasının güncellenmesi ve uygulanabilirliği de dahil olmak üzere Windows, Mac ve Linux platformları için kapsamlı, önceden tanımlanmış bir anti-virüs, kişisel güvenlik duvarı ve casus yazılım önleme çözümleri listesini kullanarak aygıt profili ayarlarını basitleştirir.
GELİŞMİŞ KİMLİK DOĞRULAMA
SMA, kullanıcı hesaplarını ve parolalarını kolaylıkla yönetmek için endüstri standardı depolarıyla basit entegrasyonlar sağlar. Kullanıcı grupları ve iç içe geçmiş gruplar da dahil olmak üzere RADIUS, LDAP veya Active Directory (AD) kimlik doğrulama havuzlarını temel alarak dinamik olarak doldurulabilir. SMA SAML IdP proxy’si, ek güvenlik için yığınlanmış çok faktörlü kimlik doğrulamayı zorlarken geleneksel AD ve SaaS bulut kaynaklarından tek bir portal üzerinden tekli oturum açmayı (SSO) etkinleştirir.
ÜSTÜN GÜVENLİK
SMA için Capture ATP eklentisi ile kurumsal ağlara yüklenen dosyaları tarayarak ağ geçidindeki bilinmeyen, sıfır gün ve fidye saldırılarını durdurun. Buna ek olarak, Web Application Firewall, Coğrafi IP Algılama ve Botnet Koruması, DDoS, web tabanlı ve zombi saldırılarına karşı koruma sağlar. Güçlü SSL / TLS şifrelemeleri kullanarak ve FIPS 140-2 sertifikası ve PCI da dahil olmak üzere düzenleyici gereksinimleri destekleyerek en yüksek güvenlik tutumunun uyumluluk ve veri koruması için sağlandığından emin olun.
GERÇEK MUKAVEMET
Yüksek derecede iş sürekliliği ve ölçeklenebilirlik sunun. Hizmet sağlayıcıları, sıfır durma süresi olan hizmetleri sunmaya ve agresif SLA’ları yerine getirmeye zorlayın. Kullanıcılara küresel aktif-aktif bir mimaride evrensel oturum devamlılığı ile sürtünmesiz, sıfır darbe ile yük devretmelerini sağlayın. SonicWall Spike Lisans Paketleri ile bir felâket, iş kesintisi veya mevsimsel hızlı yükselme durumunda uzaktan kullanıcı sayınızı artırın.
Uzaktan Erişim Yönetimi ve Raporlama

SonicWALL Merkezi Yönetim Sunucusu (CMS) *, dağıttığınız tüm güvenli mobil erişim (SMA) cihazlarını yöneten ve raporlayan web tabanlı bir platformdur. Esnek bir uzaktan erişim yönetim konsolu ile CMS, yüksek derecede esneklik sağlar, birden fazla SMA cihazının global dağıtımlar için kolaylaştırılması ve toplam işletme maliyetini düşürür.
* CMS, SMA OS 11.4 veya üstünü çalıştıran cihazları yönetir.

İLKE VE KULLANICI LİSANS YÖNETİMİNİ BASİTLEŞTİRİN
–    Gerçek zamanlı ve tarihi olayları izlemek için gösterge tablolarını özelleştirin
–    SSL sertifikalarını tüm fiziksel veya sanal cihazlarda yönetin
–    İsteğe bağlı olarak cihazlar arasında kullanıcı lisanslarını otomatik olarak tahsis edin
–    Hatasız dağıtımlar, bakım ve yükseltmelerle proses uyumluluğu
–    CSV veya MS Excel’e dışa aktarma yeteneği ile sistem genelinde raporlar ve çizelgeler oluşturun
–    Küresel aktif-aktif bir mimaride sıfır darbe ile yük devretme sunun
DİNAMİK HAVUZLU LİSANSLAMA
Kullanıcı lisansları artık tek tek SMA cihazlarına uygulanmak zorunda değildir. Birleştirilmiş lisanslar, kullanım desenleri ve talepleri temel alınarak yönetilen cihazlar arasında dinamik olarak dağıtılabilir ve yeniden tahsis edilebilir. Güvenli e-posta erişimi için tam VPN lisans yerine ActiveSync lisansları dağıtarak maliyetleri düşürün.
GERÇEK ZAMANLI KÜRESEL YÜK DENGELEMESİ
Patenti bekleyen Global Traffic Optimizer (GTO) özelliği, kullanıcılara sıfır etkiyle global trafik yükü dengelemeyi sağlar. Trafik, gerçek zamanlı olarak en uygun ve en yüksek performans gösteren veri merkezine yönlendirilir.
GERÇEK YÜKSEK BULUNURLUĞUN (HA) FARKINA VARIN
Veri merkezlerinde pasif konumda olan bir HA çifti satın almak ve korumak için yatırım yapmayın. Evrensel oturum devamında, küresel olarak dağıtılan cihazlar, sıfır darbe üstlenme ve minimum kesinti için aktif-aktif senkronizasyonda kalır.
SONAR İZLEME İLE İÇYÜZÜNÜ ANLAYIN
SonicWALL SONAR, özel izleme için görsel ve sezgisel bir gösterge tablosu sağlar. BT yöneticisi, erişim sorunlarını hızla ve kolayca teşhis edebilir, sorun giderme için değerli bilgiler kazanabilir.
BAKIM, YÜKSELTME VE DAĞITIMLARI OTOMATİKLEŞTİRİN
Yerleşik zamanlayıcı, kullanıcıların elle müdahale etmeden politikaları dağıtma, yapılandırma ayarlarını çoğaltma ve hizmetleri yeniden başlatma gibi bakım görevlerini zamanlamasına olanak tanır.
VPN İstemcileri

MOBİL BAĞLANTI
Çalışanlarınızın, iOS, OS X, Android, Chrome OS, Kindle Fire ve Windows gibi çeşitli cihazlardan üretken olmaları için ihtiyaç duydukları verilere ve kaynaklara güvenli ve kolay erişmelerini sağlayın. Her bir kullanıcı ve mobil platform için politikalarınıza dayanarak yalnızca işgücünüzün yetkilendirildiği kaynakları görüntüleyin. Kurumsal ağınızın, dayanıklı güvenli VPN istemcimizle mobil tehditlerden ve yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlayın.

NEXTENDER
Microsoft® Outlook® ve Microsoft SharePoint® dahil kurumsal kaynaklara kesintisiz ve güvenli bir ağ katmanı erişimi sağlayın. SonicWall NetExtender, uzak kullanıcıların ağa İnternet bağlantısı ve standart web tarayıcısı bulunan herhangi bir bilgisayardan erişmesini sağlayan ince bir istemcidir.


BAĞLANTI TÜNELİ
Global Map Enable; web tabanlı istemci / sunucu uygulamalarına ve Windows dosya paylaşımlarına kullanıcı etkileşimi olmadan güvenli yetkili erişimi sağlayın. SonicWall Connect Tunnel istemcisi, başarılı kullanıcı kimlik doğrulamasında tam katman-3 tünel oluşturur. İstemci, SMA 6200, 7200, 8200v ve SRA EX9000 modelleri tarafından korunan ağ kaynaklarına bağlanmanıza izin verir. Hafif Connect Tunnel istemcisi BT tarafından yönetilen bir aygıta önceden kurulabilir veya SMA işyeri portalından indirilebilir.
KÜRESEL VPN İSTEMCİSİ
Uzak kullanıcılar için Internet üzerinden güvenli, şifrelenmiş erişim için kullanımı kolay bir çözüm sunun. Global VPN İstemcisi (GVC), özel verilerin gizliliğini korumak için bilgisayarınız ve şirket ağınız arasında bir IPSec Katmanı-3 bağlantısı oluşturur.
SonicWall e-posta güvenlik çözümü, sıfır gün e-posta tehditlerine ve uyumluluk ihlallerine, ayrıca veri kaybını önleme ve e-posta şifrelemesine karşı üstün koruma sağlar. Birden fazla kanıtlanmış tehdit önleme teknikleri; taklit, spam, kimlik avı ve virüslerden gerçek zamanlı koruma sağlar.
SonicWall E-posta Güvenliği Cihazları

SonicWall E-posta güvenlik cihazları, kurum içi bir çözüme ihtiyaç duyan kuruluşlar için idealdir. Sertleştirilmiş Linux tabanlı cihaz, fidye aygıtı, sıfır gün tehditleri, oltalama, kimlik avı gibi gelişmiş e-posta tabanlı tehditlere karşı savunuyor. Çok katmanlı çözümümüz kapsamlı gelen ve giden korumayı sağlar ve her cihaz için 10.000 kullanıcıya kadar ölçekli çeşitli donanım cihazı seçenekleri sunar.

KAPSAMLI GELEN VE GİDEN KORUMAYI EDİNİN
SonicWall E-posta güvenlik cihazları, katılaşmış Linux tabanlı bir sistemin gelişmiş e-postayla verilen tehditlere karşı çok katmanlı bir koruma sağlar.-    Capture Advanced Threat Protection sandbox’ı ile entegrasyon
–    Kapsamlı zararlı yazılım taraması için birden fazla AV motoru kullanır
–    SonicWall Capture Labs’tan gerçek zamanlı tehlike istihbarat kaynakları
–    SPF, DKIM ve DMARC ile e-posta dolandırıcılığının önlenmesini sağlar
–    Dinamik Gelişmiş İtibar Yönetimi (ARM) sunar
–    E-posta Şifreleme ve Uyumluluk eklentili DLP sunar
KAPSAMLI GÜVENLİK KORUMASI
Capture Advanced Threat Protection hizmeti ile ortaya çıkan sıfır gün saldırılarIna karşı koruyun. Bulut tabanlı sandbox teknolojisi, gelişmiş tehditleri algılamak, onları çoklu motorlu bir sanal alanda analiz etmek ve bunları bir güvenlik kararı öncesi engellemek için çok geniş e-posta ek uzantısını tarar.


ÇOKLU-AV TARAMASI
SonicWall bulut anti-virüs ve McAfee ve Cyren de dahil olmak üzere endüstri ortaklarının sunduğu üstün anti-virüs imzalarıyla anti-spyware’inizin ve anti-virüsünüzün güncel olduğundan emin olun. SonicWall imza güncellemeleri yapılmadan organizasyonları virüs enfeksiyonlarından korumak için öngörülü ve duyarlı teknolojileri kullanır.
GERÇEK ZAMANLI AKILLI TEHDİT GÜNCELLEMELERİ
SonicWall Capture Labs’tan gerçek zamanlı tehlike istihbaratI alın ve iyi bir e-posta iletilmesini sağlayın. Capture Labs, endüstri tehdit listelerindeki bilgileri toplar ve analiz eder, her gün milyonlarca e-postanın titiz bir şekilde test edilmesini ve değerlendirilmesini yapar ve gönderenler ve içerik için itibar puanı kurarak yeni tehditleri oluştuğunda tespit eder.


UYUM VE ŞİFRELEME ABONELİĞİ HİZMETLERİ
Gizli veri sızıntılarını ve düzenleyici ihlalleri önlemek için gelişmiş uyumluluk taraması, yönetimi ve isteğe bağlı olarak e-posta şifrelemesi kullanan yasal zorunluluklara uyun. SonicWall E-posta Uyumu ve Şifreleme abonelik hizmetleri, tümleşik, ilkeye dayalı ve isteğe bağlı e-posta şifreleme sağlar. Bu hizmetle, politikalar, giden e-posta içeriğini ve hassas verilerin eklerini taramak üzere yapılandırılabilir.
KULLANIMI KOLAY GÜVENLİK
Özelleştirilebilir gösterge tablosu ile basit e-posta yönetimine ulaşın. Çok kullanım desteği, birden fazla departmana veya müşteriye ait büyük kurumsal ve yönetilen servis sağlayıcı dağıtımlarının bir veya birden fazla alana sahip kuruluş birimlerini kurmasına olanak tanır. Dağıtım merkezi olarak yönetilebilir, ancak yine de belirli bir kuruluş biriminin kendi kullanıcılarına, alt yöneticilerine, ilke kurallarınına, önemsiz kutularına ve daha fazlasına sahip olmasını sağlar.
Hosted E-posta Güvenliği

Kuruluşunuzu; fidye, sıfır gün tehditleri, mızrak kimlik avı ve iş e-postası uzlaşması (BEC) gibi e-postayla verilen tehditlerden korumak için e-posta uyumu ve düzenleme görevlerini yerine getiren bulut tabanlı bir güvenlik çözümü dağıtın. Çözümümüz, e-posta sunucularınıza planlı ve planlanmamış kesintiler sırasında işin etkilerini en aza indirmek için e-posta sürekliliğini içerir. İhtiyacınız olan ölçeklenebilirliği önceden maliyetler ve öngörülebilir abonelik oranları olmadan edinin.

ABONELİK SERVİSİ ESNEKLİĞİNDE KAPSAMLI E-POSTA KORUMASI ALIN
–    Microsoft Office 365 ile sorunsuz entegrasyon
–    Capture Advanced Threat Protection sandbox’ı ile bütünleşme
–    SonicWall Capture Labs’tan gerçek zamanlı tehlike istihbarat kaynakları
–    SPF, DKIM ve DMARC ile e-posta dolandırıcılığının önlenmesini sağlama
–    Planlı ve planlanmamış kesintiler sırasında e-posta sürekliliği sağlar
–    Çok kullanıcı desteği
FİDYE YAZILIMLARINI VE DİĞER MAİL KAYNAKLI TEHDİTLERİ AĞINIZA ULAŞMADAN ENGELLEYİN
Hosted çözümü kapsamlı bulut tabanlı e-posta koruması sunar. Gelişmiş tehditleri tespit etmek ve önlemek için, e-posta ekleri çoklu motorlu sandboxta taranır. Çözüm, bulutta bulunan fidye yazılımı ve zero-day tehditlerini engeller ve yalnızca güvenli e-postaların gelen kutunuza gönderilmesini sağlar.
SUNUCU BAZLI KURULUM GEREKTİRMEZ
SonicWall Hosted E-posta Güvenliği ile herhangi bir donanım veya yazılım ürünü kurulumuna gerek duyulmaz. Bu sayede kurulum öncesi dağıtım giderleri, harcama ve devam eden yönetim maliyetleri en aza indirgenmiş olur.
YÖNETİMİ VE RAPORLAMAYI KOLAYLAŞTIRIN
SonicWall Hosted Email Security’nin birden fazla abone merkezi hesap yönetimi, esnek satın alma seçenekleri ve otomatik provizyonu özellikleri ile yönetilebilir servis sağlayıcısı operasyonlarınızı kolaylaştırın. Sürükle ve bırak gösterge tablosuyla tehditleri, uyumu, politikayı, bağlantı yönetimini ve daha birçok konuda raporları ve çizelgeleri özelleştirin. Gerektiğinde otomatik olarak raporlar oluşturun.


E-POSTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ İLE 24X7 HİZMET ETKİNLİĞİ SAĞLAYIN
Office 365 gibi bir bulut sağlayıcının veya önceden planlanmış e-posta sunucularının planlı ve planlanmamış kesintileri sırasında e-postalarınızın her zaman gönderildiğinden ve emin olun ve üretkenliğinizin etkilenmemesini sağlayın. Kullanıcılar; kesintiler sırasında, web tarayıcı tabanlı bir Acil Gelen Kutusu’na erişip, mesajları okuyabilir ve cevaplayabilir. E-posta biriktirme, e-posta sunucuları kullanılamadığında iletilerin kaybolmamasını sağlar ve sunucular açık olduğunda bunları gönderir.
SonicWall E-Posta Güvenliği Sanal Cihazı ve Yazılımı

SonicWall E-posta güvenliği sanal bir cihaz veya bir yazılım uygulaması olarak mevcuttur ve sanallaştırma ile birlikte gelen esneklik ve çevikliği gerektiren kuruluşlar için idealdir. KOBİ’ler, büyük işletmeler veya MSP’ler, kullanımı optimize etmek, taşımayı kolaylaştırmak ve maliyetleri azaltmak için paylaşılan bilgi işlem kaynaklarını kaldırabilir. SonicWall E-posta güvenliği, büyük ölçekli dağıtımları merkezi ve güvenilir bir şekilde yönetmek için bölünmüş modda yüksek kullanılabilirlik için yapılandırılabilir.

E-POSTA GÜVENLİĞİNİZİ SANALLAŞTIRMA
SonicWall e-posta güvenliği, sanal bir cihaz veya bir yazılım uygulaması üzerinde geleneksel bir donanım cihazının aynı güçlü güvenlik özelliklerini sunar.-    Capture Advanced Threat Protection sandbox’ı ile entegrasyon
–    Kapsamlı zararlı yazılım taraması için birden fazla AV motoru kullanır
–    SonicWall Capture Labs’tan gerçek zamanlı tehlike istihbarat kaynakları
–    SPF, DKIM ve DMARC ile e-posta dolandırıcılığının önlenmesini sağlar
–    Dinamik Gelişmiş İtibar Yönetimi (ARM) sunar
–    E-posta Şifreleme ve Uyumluluk eklentili DLP sunar
KAPSAMLI GÜVENLİK KORUMASI
Capture Advanced Threat Protection hizmetimiz ile ortaya çıkan sıfır gün saldırılarına karşı korunun. Bulut tabanlı sandbox teknolojisi, geniş e-posta eki türlerini tarar. Gelişmiş tehditleri algılar, çoklu motorlu sandbox’ında analiz eder ve bunları bir güvenlik hükmü verilmeden engeller.
ESNEK VE ÖLÇEKLENEBİLİR DAĞITIM SEÇENEKLERİ
Çözümünüzü minimum başlangıç maliyetleriyle büyüme ve yedeklilik için yapılandırarak; ölçeklenebilir, uzun vadeli bir değer elde edin. Tek bir sistemle başlayın. İşletmeniz büyüdükçe, kapasite ekleyebilir ve bölünmüş mod mimarisine geçebilirsiniz.