KASPERSKY LAB

Kaspersky Lab dünyanın en hızlı büyüyen BT güvenlik üreticilerinden bir tanesidir. Merkezi Rusya’nın Moskova kentinde bulunan Kaspersky Lab yaklaşık 200 ülkede faaliyetleriyle pazar ortalamasından daha hızlı bir büyüme göstererek dünyanın en büyük 4 antivirüs üreticisinden biri olma konumunu devam ettirmektedir.

Büyük kurumlara, küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ev kullanıcılarına yönelik değişik güvenlik çözümlerine sahip olan Kaspersky Lab, çevrimiçi dünyanın gittikçe daha karmaşık bir hale gelen tehditlerine karşı üstün ve akıllı koruma sağlayarak risklerin yönetilebilmesine olanak verir. Kaspersky’nin güçlü platformu bir yandan toplam korunma maliyetlerini düşürürken, diğer yandan yönetim kolaylığı sağlamaktadır.

•    Kurumlar için Kaspersky Business Space Security Select, Advanced ve Total paketleri ile farkı platformlar için kapsamlı çözümler sunmaktadır.

Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma
Kaspersky’nin en yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojileri imza tabanlı, proaktif ve bulut yardımlı teknolojilerin güçlü bir birleşimini sunar. Böylece kurumunuz, bilinen kötü amaçlı yazılımlara ve yeni tehditlere karşı gelişmiş bir güvenlikten faydalanır.

 

 

 

Çeşitli dosya sunucu platformları için kötü amaçlı yazılımdan koruma
Paylaşılan depolama ortamlarında kötü amaçlı yazılımı tüm ağa yaymak için yalnızca bir virüslü dosya yeterlidir. İşte bu yüzden Kaspersky TOTAL Security for Business dosya sunucuları için kötü amaçlı yazılımdan koruma sağlar. Böylece hem paylaşılan depolama alanından faydalanır hem de güvenliği sağlarsınız.

BT yönetim faaliyetlerini basitleştirme
Karmaşık BT ortamlarını yönetmek karmaşık bir görev olmak zorunda değil. Çeşitli sistem yönetimi işlevleriyle Kaspersky TOTAL Security for Business, BT yönetimini basitleştiriyor ve masraflarınızı idare etmenizi sağlıyor. İşlevleri arasında ağınızdaki tüm donanım ve yazılımların otomatik envanterleri, otomatik güvenlik açığı taraması ve yama / güncelleme dağıtımı ve sistem sunma yetenekleri vardır.

Gizli bilgileri koruma – kayıp dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarda bile
Bir dizüstü bilgisayar, depolama cihazı, tablet veya akıllı telefonun kaybedilmesi veya çalınması, gizli kurumsal bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesiyle sonuçlanabilir. Kaspersky TOTAL Security for Business veri şifreleme ve şifreleme yönetimi özellikleri içerir. Bu özellikler, bir dizüstü bilgisayar veya mobil cihaz kaybolduğunda gizli verilerin güvenliğinin tehlikeye girmesini engellemeye yardımcı olur.

BT yöneticilerine daha fazla kontrol etme olanağı verme
Kaspersky’nin Uygulama Kontrolü, Cihaz Kontrolü ve Web Kontrolü’nü kapsayan uç nokta kontrol teknolojileri, uygulamalar, cihazlar ve İnternet’in kurumsal ağınızda nasıl kullanıldıkları konusunda BT yöneticilerinize yardımcı olur. Hangi uygulamaların çalıştırılmasına izin verileceğini, hangi cihazların sistemlerinize erişebileceğini ve çalışanlarınızın İnternet’te nasıl dolaşabileceklerini kontrol etmek kolaydır.

Akıllı telefonları ve tabletleri güvence altına alma – BYOD dahil
Mobil güvenlik ile esnek mobil cihaz yönetimi (MDM) özelliklerini birleştiren Kaspersky TOTAL Security for Business, çeşitli mobil platformlarda güvenliği sağlamanıza ve yönetmenize yardımcı olur; bu nedenle akıllı telefonları, tabletleri ve eriştikleri kurumsal sistem ve verileri güvence altına almak kolaydır.

E-posta koruma
Optimize edilmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma taraması ile akıllı spam filtrelemeyi birleştiren Kaspersky TOTAL Security for Business, posta sunucuları için güçlü bir koruma sağlar. Bu şekilde spam e-postalarını ortadan kaldırmaya ve kurumsal ağınızdaki trafik hacmini azaltmaya yardımcı olur. Çözüm, aralarında Microsoft Exchange, IBM Lotus Notes / Domino, Sendmail, qmail, Postfix, Exim ve CommuniGate Pro’nun da olduğu çeşitli posta sunucularını destekler.

Web trafiğini güvence altına alma

Windows veya Linux tabanlı en popüler Web ağ geçitleri üzerinden akan web trafiğini koruyan kötü amaçlı yazılımdan koruma içeren Kaspersky TOTAL Security for Business, Web tabanlı tehditlerin tuzağına düşmeden kullanıcılarınızın İnternet’e erişmesini sağlamanıza yardımcı olur.

Güvenli işbirliğini sağlama
Kaspersky’nin SharePoint platformları için kullanılan kötü amaçlı yazılımdan koruma işlevi, içerik ve dosya filtreleme özelliklerine sahiptir. Böylece iş birliği ilkelerinin uygulanmasında ve uygunsuz içeriğin kurumsal ağınızda depolanmasını önlemede kurumunuza yardımcı olur.

 

Select hakkında — Advanced hakkında — Total hakkında