XG FIREWALL

Sophos Control Center
Sophos Sandstorm

Sophos Sandstorm Cloud Sandbox

Sophos Sandstorm yeni nesil sandbox teknolojisi kullanarak size fidye yazılımları ve hedefe yönelik saldırılara karşı ek koruma tabakası oluşturur. XG güvenlik duvarınız ile entegre biçimde çalışır ve cloud platformu üzerinden hareket eder, bu sayede ek bir donanıma ihtiyacınız olmaz.
Tüm bu teknolojiye artık büyük ölçekli firmalar dışında küçük ve orta ölçekli işletmeler uygun fiyata sahip olabilir.

Sophos Security Heartbeat

Otomatik Tepkime

Sophos XG güvenlik duvarı ağınız üzerinde bulunan zararlı yazılım kaynağını bulan ve ağınızda bulunan zararlı yazılım bulaşmış cihazı diğer kaynaklara erişimini kısıtlayan tek çözüm üreticisidir. Bu özelliği Sophos Security Heartbeat teknolojisi ile sizlere sunar ve Sophos endpoint ve güvenlik duvarı arasındaki durumu sizlerle paylaşır.
Ağ Durumunuzu Görüntüleyin XG Güvenlik duvar sadece ağ aktivitenizi görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda endpoint cihazlarınızın durumunu da gözden geçirerek tüm ağınızla ilgili bilgiyi size sürekli görünürlükle sağlar.
Zararlı Yazılım Bulaşmış Olan Sisteminizi Tanımlayın XG güvenlik duvarı tehlike arz eden cihazlarınızı IP adresi, kullanıcı, işlem gibi bilgileri içerecek şekilde size bildirir, bu sayede sizi bu bilgileri arayıp durmaktan kurtarır.

Zararlı Yazılım Bulaşmış Cihazları Otomatik Olarak İzole Edin XG güvenlik duvarı firewall kurallarınızla cihazlarınızı entegre olarak takip eder, bu sayede zararlı yazılım bulaşmış olan cihazlarınız temizlenmeden hassas olan ağ kaynaklarınıza erişimi otomatik olarak kısıtlar.Sizin Gibi Düşünen Bir Güvenlik Duvarı

Siz güvenlik duvarı gibi düşünmeyin.
Firewall kurallarını yeniden düşündük ve kullanıcı tabanlı olacak şekilde yeniden düzenledik. XG güvenlik duvarı tümüyle yeni, bütünleşik kural modeli ile tüm kural ve ilkelerinizi tek bir yerden yönetebileceğiniz şekilde tasarlandı.
Bütünleşik Kural Yönetimi 

Çoğu güvenlik duvarı sizi birden fazla ekrandan kural takip etmenize neden olur. Ama Sophos bunlardan değildir. Sophos size tüm kural ve ilkelerinizi tek bir ekrandan yönetebileceğiniz, süzebileceğiniz ve sıralayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Layer-8 Kullanıcı Kimliği

Sophos Firewall İşletim Sistemi patentli Layer-8 kimlik tabanlı kural teknolojimiz ile entegre edilmiştir. IP adresi, konum ağ veyahut cihazın ne olduğuna bakmaksızın, kullanıcı seviyesinde uygulamalar, bant genişliği ve diğer ağ kaynakları üzerinde kontrol sağlar. Bu özellik firewall ilkelerini tamamen başka bir katmana taşır.

Uygulama, Kullanıcı, Internet Kural Tipleri

Tümleşik kural modelimiz tüm kurallarınızı sadece tek bir ekrandan yönetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kural fazlalıklarını ve sayısını ortadan kaldırır. Size kural tiplerine göre filtreleme imkanı sağlar ve her kural tipinde ihtiyacınıza yönelik yapılandırma ekranını gösterir.

Security Heartbeat İlkesi

Güvenlik duvarı pazarında bir ilk olan Sophos Security Heartbeat endpoint cihazlarınız ve güvenlik duvarınızı bütünleştirerek ileri düzey tehditleri tespit etmenizi ve zararlı yazılım bulaşan cihazınızı sizin kurallarınıza göre izole ederek tamamen temizlenene kadar erişime kısıtlar.

Kural Aktivitesi Görüntüleme

Çoğu ağ yöneticisi gibiyseniz, muhtemelen neden güvenlik duvarında çok fazla kural oluşturulmuş olduğunu ve hangi kuralların kullanılıp kullanılmadığını ve hangi kuralların gerekli olup hangilerinin gereksiz olduğunu merak etmişsinizdir. Sophos XG güvenlik duvarı ile bu merakınızı kolayca giderebilirsiniz.

İş Uygulamaları Kural Şablonları

Ön tanımlı kural şablonları Microsoft Exchange, Sharepoint gibi uygulamalarınızı kolay ve hızlı bir şekilde korumanızı sağlar. Bu tip uygulamaları basitçe bir listeden seçebilir, temel bir kaç bilgi sağlayıp şablonların güvenlik hakkında gerekli olan işlemleri otomatik olarak uygulayabilmesine olanak sağlayabilirsiniz. Tüm dış ve içe doğru giden trafik kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik olarak tanımlar.

Sophos Xg