ENDPOINT

Kurumsal güvenlik çözümleri konusunda faaliyet gösteren Sophos uç nokta güvenlik çözümleri, internet güvenliği, uygulama ve cihaz kontrolü, veri koruma, şifreleme, mobil koruma, Exchange sunucu güvenliği ve ağ erişimi kontrolü gibi alanlarda çözümler sunuyor. Sophos ürünleri, endüstrinin saygın kuruluşlarından aldığı yüksek notlarla biliniyor. Cyberoam’ı da bünyesinde bulunduran güvenlik çözümleri üreticisi Sophos, ABD’nin Boston eyaleti ve İngiltere’nin Oxford kenti olmak üzere iki eş merkezden yönetiliyor. 2018 Gartner son raporuna göre liderler arasında yer alıyor.

Endpoint Protection


İşiniz için kolay güvenlik
end-icon-1 Tüm cihazlarınızı koruyun
end-icon-2 Basit yönetim konsolu
end-icon-3 Lokalde ya da bulutta yönetim

Endpoint Protection DashboardYeni Nesil Koruma

 Korumaya yeni bir yaklaşım sergiliyoruz. Sophos Endpoint, tüm açıklardan yararlanan çeşitli teknik ve davranışlar sergileyen zararlı yazılımları tanımlayarak engellemektedir. Sophos Endpoint zararlı yazılımları tespit etmek için imza tabanına gerek duymaz, bu da sıfırıncı gün tehditlerine karşı cihazınızın performansını etkilemeyecek şekilde yakalayabildiği anlamına gelir. Yani bu tip ataklar daha size ulaşmadan korunmuş olursunuz.
Sophos Endpoint Web
Tehdit göstergelerinin ilişkilendirilmesiyle Sophos Endpoint web ve uygulama açıkları, tehlikeli URL’ler, potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar ve zararlı kodlar endpoint ürünlerinize daha yaklaşamadan önlenmiş olur.
Sophos Endpoint İcon2

 

Zararlı Yazılımları Açığa Çıkarmak

Cihazınızda bulunan Sophos Endpoint güvenlik duvarınızla birlikte çalışır, tehdit unsuru içeren cihazınızı tespit eder ve ağınızdan izole eder. Syncronized Security, ağınız hakkında bilgi sağlarken diğer yandan içeriği de siz görüntüler.
Sophos Endpoint Malware

Davranışsal Çözümleme

Davranışsal çözümleme, şüpheli davranışları klasik antivirüs çözümlerinden kaçabilecek şekilde tasarlanmış zararlı yazılımları saptar.

Veri Trafiği Tespiti

Öntanımlı filtreler, tüm HTTP veri trafiğini ve şüpheli veri trafiğinin yanında zararlı yazılımların yarattığı veri trafiğini de takip eder.

Entegre Endpoint ve Ağ

Endpoint ve ağ arasındaki otomatik ve anında iletişim sayesinde şüphe barındıran sistemi tespit eden güvenlik duvarımız sistemi yöneticisine uyarı gönderirken endpoint koruma ajanı tehditin arka planında çalışan işlem bilgilerini ortaya çıkarır.

 

Korumanız Her Şeyi Yakalıyor mu?
Güvenlik çözümünüzün herhangi bir virüs ya da saldırıyı gözden kaçımadığınıza emin olun. Sophos Clean ile ilave tarama yapın, güvenlik açığı bulun ve kurtulun.
Sophos Clean
Sophos Clean

 

Zararlı Yazılımlara Güle Güle
Tespit edilen zararlı yazılım otomatik olarak kaldırın veya tehdit unsuru içeren cihazı çevresine zarar vermemesi için izole edin.
Sophos Endpoint png

İzole Etme

Bir sorunu karantinaya almak çözümün bir parçasıdır fakat yayılmasını engelleyemeyebilir. Gerektiğinde tehlike arz eden cihazınızı tamamen güvenli hale gelene kadar izole ederiz.

Sophos Endpoint png1

Tehditi Ortadan Kaldırmak

Zararlı bir yazılım bulduğumuzda gidip sizin yerinize temizleriz. En azından bunu yapabilmekteyiz. Basit ve otomatik bir şekilde yaparız.

Sophos Endpoint png2

Synchronized Security

Otomatik tehdit tespiti, incelemesi ve sorunu çözme, Syncronized Security tehdit tespitinde devrim yaratıyor. Olaylara tepki verme süresi bu teknoloji ile kat be kat daha hızlanıyor ve sistem kaynakları yeniden stratejik analiz için odaklanıyor.


 

Eksiksiz Kontrol

Web, uygulama ve veri ilkelerinizi endpoint ajanı ve yönetim konsoluyla sorunsuz entegrasyon ile kolayca uygulayın.

Sophos Endpoint icn1
Kurumsal iş ağınızda veya ağınızın dışında web kontrol kategori tabanlı web filtrelerini uygulama
Sophos Endpoint icn2
Uygulama kontrol noktası ve tıklamaya engelleyen uygulamaları kategori ve isim olarak sınıflandırma
Sophos Endpoint icn3
Kaldırılabilir medya ve mobil cihazları için Device Control Management
Sophos Endpoint icn4
Önceden oluşturulmuş ya da kişiselleştirilmiş kurallarıla veri kaybı önleme (DLP)

Basit İleri Teknoloji

En sevdiğiniz akıllı telefonunuz ya da web uygulamanız gibi, Sophos Endpoint Protection basit ve sezgisel kullanıcı tecrübesi ile birlikte ileri teknoloji fonksiyonları sunar.

Sophos Endpoint icn5
Bulut ya da lokalde hızlı ve kolay kurulum
Sophos Endpoint icn6
Koruma, kullanılabilirlik ve performansı dengelemek için ayarlanmış ilkeler
Sophos Endpoint icn7
Üçüncü parti güvenlik ürünlerini otomatik kaldırma özelliği
Sophos Endpoint icn8
HIPS ve cihaz kontrolü gibi ileri düzey özellikler SophosLabs’den yapılan güncellemelerle bir kaç tıklamayla biçimlendirilir

 

Esnek Lisanslama ve Kurulum
Tüm kurulum seçeneklerimizde üstün performans ve koruma cihaz bazlı değil, kullanıcı bazlı olarak lisanslandırılır.
Sophos Endpoint Central

Sophos Central

Sophos Central kullanıcıların cihaz ve platformlar arasında ilkelerin web konsolu üzerinden yönetilmesini sağlar.

Sophos Endpoint Enterprise

Sophos Enterprise Console

Lokal yönetim size granüler kontrolü tanım bazlı yönetim ve SQL-tabanlı raporlama arayüzü sağlar.

 

 

InterceptX Graphics

Dosyalarınız Rehin Alınmadan Fidye Yazılımını Durdurun

Fidye yazılımlar son zamanlarda işletmelerin kabusu haline gelen bir numaralı zararlı yazılım saldırısıdır. Üretim verimliliğinizi olumsuz yönde etkileyen fidye yazılımları dosyalarınızı şifreler ve fidye ödenene kadar rehin tutar. Sophos Intercept X size CryptoGuard ile fidye yazılımlarının kullandığı güvenilir dosya ve işlemle ile anında yapılan şifrelemeyi önler. Çözümümüz ile fidye yazılımı engellenirken, CryptoGuard dosyalarınızı eski güvenilir haline geri getirir.

 

Kök Neden Analizi Tehditler Göz Önüne Serer

Fidye yazılımına maruz kaldınız! Fidye yazılımı nasıl girdi, nereye gitti, nereleri etkiledi ve en önemlisi ne yapmalısınız? Tüm bunları sizin için hallediyoruz.
InterceptX Threat Analysis
Detaylı ve derinlemesine analiz saldırıların kök nedenini ve bulaştığı yolları gösterirken sisteminize bulaşan zararlı yazılımlardan nasıl kurtulacağınız gösterir ve güvenliğinizi sağlama alır.

Exploit Prevention Çağımızın Tehditlerini Engeller

 

InterceptX Exploit  Sophos Intercept X’in sunduğu emsalsiz teknoloji, siz saldırıdan etkilenmeden saldırganı durdurmak için tasarlanmıştır. Intercept Yüz milyonlarca zararlı yazılım örneğini incelemekten ziyade fidye yazılımlarının kullandığı yayılma yöntemleri üzerinde yoğunlaşır. Bu sayede sıfırıncı gün saldırılarına daha siz maruz kalmadan engellemiş olur.

 

 

 

 

 

 

Işıl Işıl ve Tertemiz

 

InterceptX Clean
Size Intercept X ile beraber güçlü bir virüs temizliyicisi sunmaktayız. Çoğu geleneksel virüs temizleyicileri saldırıya olanak sağlayan zararlı yazılım dosyalarına silerken Sophos Clean zararlı kodun kendisini ve zararlı yazılım yarattığı kayıt anahtarlarını da ortadan kaldırır. Cihazınız adeta yeni format atılmış gibi temiz bir şekilde çalışır.
*Sophos Clean Sophos Intercept ile birlikte gelir ya da ayrı bir ürün olarak satın alınabilir.

 

 

 

 

Yeni nesil izinsiz erişimi ile fidye yazılımlarını engelleyen ve kök neden analizi sunan Sophos Intercept X, size tam ve katmanlı koruma sağlamak üzere, mevcut endpoint güvenliğinizin üzerine, eksiksiz, katmanlı ve yeni nesil imza tabansız bir teknoloji ekliyor.

Öne Çıkan Özellikler
  • İzin erişimlerekarşı sıfır gün (zero-day) savunması
  • Fidye yazılımlarınakarşı CrytoGuard teknolojisi
  • Köknedenanalizi
  • Sophos Clean ile izi kalan kötü amaçlı yazılımların temizliği
  • Mevcut antivirüsünüzün kapsamını genişletir
Yeni Nesil Endpoint Korumanızı Oluşturun

Basitçe dosya tarama günleri artık geride kaldı. Şimdiki hedefiniz, tehditlerin cihazlarınıza ulaşmasını engellemek, çalışmadan önce onları durdurmak, önleyici yöntemlerin by-pass edilmesi durumunda tespit etmek ve sadece kötü amaçlı yazılımları temizlemek değil, ayrıca endpointlerde yaptıkları her şeyi analizi etmek ve geriye almaktır.

Sophos Intercept X, size özel yeni nesil endpoint güvenlik çözümünüzü oluşturmanıza olanak- sağlayan, çok katmanlı teknolojikullanır.

Savunmasız Yazılımınızı Koruyun

İzinsiz erişimi engelleyen teknolojisi, pek çok kötü amaçlı yazılımın iletim tekniğini tanıyıp, bloke ederek, bu sayede bilinmeyen tehditlere ve sıfır gün açıklarına karşı uç noktalarınızı koruyarak, daha sorun oluşmadan tehditleri durdurur.

Etkin Fidye Yazılımı Tespiti

CryptoGuard teknolojisi, iş üzerinde olan fidye yazılımını durdurmak üzere, anlık kötü amaçlı verişifreleme işlemlerini tespit eder. Güvenilen dosyalar ya da işlemler istismar edilse ya da çalınsa bile, Sophos Endpoint Protection, kullanıcılarla ya da BT destek personeli ile hiçbir etkileşime girmeden, bunları durdurur ve geri alır. CryptoGuard, belgeleriniz ve diğer dosyalarınızı değiştirmeye çalışan uzaktaki bilgisayarlarınız ve yerel işlemlerinizin izini takip eder ve dosya sistemi düzeyinde sessizce çalışır.

Kök Neden Analizi

Kötü amaçlı yazılım belirlenmesi ile onun izole edilmesi ve ortadan kaldırılması, göz önündeki sorunu çözer.
Ancak, ortadan kaldırılmadan önce kötü amaçlı yazılımın ne yaptığını ve ilk başta nasıl sızdığını gerçekten biliyor musunuz? Kök neden analizi, tespite konu olan tüm olayları size gösterir. Kötü amaçlı yazılımın hangi dosyaları, işlemleri ve kayıt defteri anahtarlarını etkilediğini anlayabilir ve zamanı geri sarmak için ileri düzey sistem temizliğini etkinleştirebilirsiniz.

Standart Güvenliğinize Yeni Nesil Koruma Ekleyin

Sophos Intercept X, standart ürünlerin eksik bıraktığı güçlü, yeni nesil izin erişim araçlarını vefidye yazılımlarını engelleyerek, mevcut kötü amaçlı yazılım karşıtı ve antivirüs uygulamalarına karşı güvenlik önlemlerinizi tamamlar. Klasik çözümlerin bloke etmediği saldırı kollarını ortadan kaldırarak, Sophos Intercept X, güvenlik duruşunuzu sağlamlaştırmaya ve esnekliğinizi arttırmanıza yardımcı olur.

Yönetim ve Kurulumu Basitleştirin

Sophos Central’dan güvenliğinizi yönetmek, uç nokta- larınızı güvene almak için artık sunuculara kurulum ve konumlandırma yapmak zorunda kallmayacağınız anlamına gelir. Sophos Central, ilk günden itibaren en etkin korumayı elde etmenizi garantilemek üzere, varsayılan ilkeler ve tavsiye edilen yapılandırmaları sağlar.

Teknik Özellikler

*Sophos Intercept X, Windows 7 ve üstü, 32 ve 64-bit işletim sistemlerini destekler. İzinsiz erişim, fidye yazılımlarına karşı koruma ve kök neden analizini ekleyerek, Sophos Endpoint Protection ya da üçüncü parti bir Endpoint ve AntiVirüs ürünleri- yle birlikte çalışabilir.

Intercept X mevcut olan endpoint korumalarınıza yeni nesil yetenekler ekler.
intercept x icon

interceptx icon   Tüm fidye yazılımlarını durdurun.
interceptx icon2  Kök sebep analizi size sorunun nereden başladığını gösterir
interceptx icon3  Zararlı yazılımları anında kaldırın
interceptx icon3  Etkili saldırılardan koruma

MOBİL CİHAZLAR

Central Nurture
Windows, Mac, ve mobil cihazlarınızı tek konsol altında koruyun.
Kullanıcılarınızı koruma – nasıl yapıldığını görmek için videoya bakabilirsiniz.

Kullanıcılar ofise kendi mobil cihazları ile geldiği zaman, en sık istedikleri kurumsal email ve wifi ağına dahil olmaktır.
Sophos Central uç nokta kullanıcılarınızı, server sistemlerinizi korur ve mobil cihazların tek konsol altında yönetilmesine izin verir.
https://player.vimeo.com/video/161471998

Sophos Sandstorm Nasıl Çalışır?

 

XG Firewall: Networking – Wireless Networks and External Access Points